Trwają Społeczne Konsultacje Programu PiS dla Małopolski

Dziś w Tarnowie, a 7 czerwca w Lisiej Górze, odbędą się kolejne spotkania z cyklu Społeczne Konsultacje Programu Prawa i Sprawiedliwości dla Małopolski.

Podczas konferencji prasowej rozpoczynającej cykl konsultacji, poseł Beata Szydło – wiceprezes PiS i przewodnicząca PiS w Małopolsce zapowiedziała, że politycy i samorządowcy ugrupowania odwiedzą w tym roku, z przygotowanymi przez ekspertów założeniami programowymi, wszystkie powiaty w Małopolsce.

– Przygotowaliśmy program PiS dla Małopolski na najbliższe wybory samorządowe. W tym programie znalazły się najważniejsze sprawy, które w naszej opinii w tej chwili w Małopolsce muszą być rozwiązane. Zwracamy dużą uwagę przede wszystkim na sprawy związane z pracą, z narastającym bezrobociem, z rodziną, ale też z infrastrukturą. Dotykamy w tym programie tych wszystkich spraw, które dla poszczególnych regionów Małopolski są bardzo istotne. Uważamy, że Małopolska nie jest w tej chwili dobrze zarządzana; że lepiej można zarządzać poszczególnymi regionami i lepiej wydawać pieniądze unijne. Chcemy, żeby Małopolska była regionem, który będzie się rozwijał i dawał równe szanse wszystkim – powiedziała poseł Beata Szydło.

Dotychczas spotkania odbyły się w Nowym Sączu, Wolbromiu, Skawinie, Brzesku i Bochni.

Jak dodaje poseł – spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, stąd też w najbliższym czasie planowane są kolejne w Małopolsce zachodniej.

– Chcemy być w każdym powiecie. Będziemy docierać do mniejszych gmin, by spotykać się z mieszkańcami, z samorządowcami; prezentować im założenia naszego programu. Jednocześnie chcemy zbierać uwagi, które potem po konsultacjach będziemy uwzględniać w naszych propozycjach programowych – akcentuje przewodnicząca PiS w Małopolsce.

Wypowiedź poseł Beaty Szydło


Pobierz Pobierz

***

Program najbliższych spotkań w Tarnowie i Lisiej Górze:

TARNÓW – 5 czerwca (środa), godz. 16.00, Sala Lustrzana, ul Wałowa 10

  • godz. 15.30 – konferencja prasowa ul. Rybna 5/3: poseł Beata Szydło, senator Bolesław Piecha, poseł Edward Czesak, przewodniczący KR PiS w RMT – Kazimierz Koprowski
  • godz. 16.00 – spotkanie otwarte z mieszkańcami Tarnowa – Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10

Na spotkaniu w Tarnowie obecni będą tarnowscy parlamentarzyści PiS na czele z prezesem PiS w okręgu tarnowskim – posłem Edwardem Czesakiem. Gośćmi spotkania będą: Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS, przewodnicząca PiS w Małopolsce oraz senator RP Bolesław Piecha.

Tematami wiodącymi będą: gospodarka i Służba Zdrowia.

LISIA GÓRA – 7 czerwca (piątek), godz. 19.00, Remiza OSP, Nowe Żukowice 48A

  • godz. 19.00 – spotkanie otwarte z mieszkańcami Lisiej Góry, Remiza OSP Nowe Żukowice 48A

Na spotkaniu w Lisiej Górze obecni będą tarnowscy parlamentarzyści PiS na czele z prezesem PiS w okręgu tarnowskim – posłem Edwardem Czesakiem. Gościem spotkania będzie poseł Andrzej Adamczyk – wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury

Tematem wiodącym będzie infrastruktura: drogi, kolej, mieszkalnictwo.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl