fot. Przemysław Keler/KPRP

Prezydent A. Duda kończy wizytę w Katarze. We wtorek prowadził spotkania o charakterze politycznym, a dziś skupia się na gospodarce

W środę, drugiego dnia wizyty, prezydent Andrzej Duda spotkał się w Dosze z prezesem Qatar Investment Authority i szefem Banku Centralnego tego kraju. Na późniejszym briefingu Andrzej Duda mówił, że we wtorek w Katarze prowadził spotkania o charakterze politycznym, a dziś skupia się na gospodarce.

Prezydent wskazał, że mamy ważne relacje gospodarcze z Katarem, które przekładają się na bezpieczeństwo Polski, w tym bezpieczeństwo energetyczne. Andrzej Duda przypomniał m.in. o umowie na dostawy katarskiego gazu.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1790683559272812676

Współpracy pomiędzy Polską a Katarem jest coraz więcej. (…) Dzisiaj mieliśmy spotkanie z Qatar Investment Authority, czyli funduszem inwestycyjnym katarskim największym w związku z dalszymi potencjalnymi planami inwestycyjnymi w Polsce. Mieliśmy długie spotkanie bilateralne, spodziewamy się w związku z tym wizyty przedstawicieli funduszu w Polsce w niedługim czasie. Dzisiaj również rozmawialiśmy z przedstawicielami koncernu energetycznego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który realizuje inwestycje w zakresie zielonych technologii w Polsce, pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a dokładnie, jeżeli chodzi o fotowoltaikę, także rozmawialiśmy o ich dalszych potencjalnych inwestycjach w Polsce – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent poinformował również, że na początku lipca do Polski przybędzie emir Kataru, z którym Andrzej Duda rozmawiał we wtorek.

Polski przedstawiciel udał się do Kataru w poniedziałek. We wtorek uczestniczył też w Katarskim Forum Ekonomicznym. Jego wizyta w tym kraju kończy się dzisiaj.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl