Prezydent Andrzej Duda: Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne

Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył. Życzę mu rozwoju i dobrych perspektyw – napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce.

List został opublikowany na stronie prezydent.pl. 

„Pracując nieraz od podstaw, przekształcili Państwo wiele miejsc w Polsce we wspaniałe zielone enklawy. (…) Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył wielopokoleniowy wysiłek działkowców” – napisał w liście prezydent. Jak podkreślił „polskie ogrody działkowe uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie”.

Zdaniem prezydenta, z uwagi na wielkość ruchu działkowego w Polsce, „należy traktować go jako ważne zjawisko społeczne, o bogatych dokonaniach i znaczącej misji”.

Jak podkreślił prezydent, ogrody działkowe to przykład na budowanie harmonii między cywilizacją a naturą. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce służące nie tylko odpoczynkowi czy rozwijaniu własnych pasji, ale również podejmowaniu „pożytecznych przedsięwzięć razem z innymi członkami działkowej wspólnoty”.

„Z okazji pięknego jubileuszu ruchu działkowego w Polsce, składam wszystkim Państwu serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Życzę, aby czerpali Państwo ze swoich dokonań na działkach, ze spędzonego tam czasu, jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzę bogatych plonów i miłego relaksu, dzielonego z bliskimi. Życzę ruchowi działkowemu rozwoju i dobrych perspektyw. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia” – zakończył swój list prezydent.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl