fot. PAP/EPA

Rosja mści się na cywilach

Rosja czyni duże obszary Ukrainy niezdatnymi do zamieszkania – ostrzegał na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ polski ambasador, Krzysztof Szczerski. Jego zdaniem jest to celowa strategia Moskwy.

Krzysztof Szczerski, który po zmianie władzy w Polsce dalej pełni funkcję ambasadora przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, brał udział w dyskusji w Radzie Bezpieczeństwa na temat sytuacji humanitarnej na Ukrainie. Zaznaczył on, że Rosja systematycznie prowadzi ataki na cele cywilne. Ambasador mówił o świadomej strategii Kremla.

– Działając w ten sposób Rosja stara się zrujnować ukraińską gospodarkę i społeczeństwo, czyniąc duże obszary Ukrainy niezdatnymi do zamieszkania, także poprzez ekstensywne minowanie – zaznaczył ambasador Polski przy ONZ.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że Rosja prześladuje Ukraińców na terytoriach okupowanych i prowadzi politykę represji wewnątrz kraju. Dyplomata zaznaczył, że Kreml ma świadomość ceny krwi, jaką płacą rosyjscy wojskowi za wszelkie zdobycze na froncie. Ambasador przypomniał też, kto jest kim w trwającej wojnie.

– Ukraina stała się ofiarą rosyjskiej agresji i to Ukrainy powinno się słuchać, jeśli chodzi o sposoby na jakiekolwiek przyszłe układy pokojowe – podkreślił Krzysztof Szczerski.

Ambasador Polski przy ONZ wskazał na plan pokojowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i poparł pomysł szczytu pokojowego, jaki w dniach od 15 do 16 czerwca odbędzie się w Szwajcarii. Zaproszenia na spotkanie nie otrzymała Rosja. W dyskusji mają brać udział szefowie państwa i rządów ze wszystkich kontynentów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl