K. Szczerski: Rada Europejska powinna przywołać Donalda Tuska do porządku

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej ingeruje w politykę wewnętrzną Polski. Takie działania dopisują się do hybrydowych zagrożeń dla Polski. Rada powinna przywołać go do porządku – ocenił szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski komentując wpis Donalda Tuska na Twitterze.

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

„Z daleka widać gorzej. Można być w opozycji do rządzących nie wolno być w opozycji do Polski. Powtarzające się atakowanie Polski przez polskich polityków na zagranicznych posadach jest słabe” – podkreślił w rozmowie z PAP szef Kancelarii Prezydenta.

Zaznaczył, że „Donald Tusk jest jedyną w dziejach osobą pełniącą wysokie stanowisko w instytucjach UE, która tak otwarcie ingeruje w politykę wewnętrzną jednego z państw członkowskich”.

„Jego działalność powinna stać się przedmiotem obrad Rady Europejskiej i powinien on zostać przywołany do porządku przez Radę” – stwierdził Krzysztof Szczerski.

„Tego typu działania dopisują się do hybrydowych zagrożeń dla Polski” – podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

PAP/RIRM

drukuj