fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Duch Święty podnosi nas zawsze na wyższy poziom miłości

Ojciec Święty Franciszek mówił Polakom w Watykanie o potrzebie ochrony życia ludzkiego. Rano Papież poświęcił również przywieziony z Polski dzwon „Głos Nienarodzonych”, który trafi do Kazachstanu.

Podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra Biskup Rzymu pozdrowił m.in. polską Fundację ,,Życiu Tak”, która przywiozła ze sobą dzwon.

Duch Święty podnosi nas zawsze na wyższy poziom miłości, bezinteresownej i konkretnej wobec ubogich, chorych i bezbronnych, jak poczęte dzieci. Dzisiaj, jest z nami dzwon przywieziony z Polski, zwany „Głosem Nienarodzonych”, który zostanie zawieziony do Kazachstanu. Będzie przypominał o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Pozdrawiam twórców tej inicjatywy: polską Fundację „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Katechezę papież Franciszek poświęcił trzeciej cnocie teologalnej – miłości. Mówił, że miłość do Boga to miłość do ubogich, do tych, którzy nas nie lubią i są niewdzięczni i do tego, kogo nikt by nie pokochał. To też miłość nieprzyjaciół.

Podczas audiencji generalnej Papież ponownie zaapelował o modlitwę o pokój, szczególnie na Ukrainie, w Palestynie i Mjanmie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl