fot. pixabay.com

Rekompensaty za katastrofę ekologiczną

Rząd w trybie obiegowym przyjął regulacje o rekompensatach dla przedsiębiorców, którzy stracili na katastrofie ekologicznej na Odrze. Wstępne zapisy wskazują na wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 3 tys. zł na pracownika.

Dziś o szczegółach przyjętego wczoraj projektu ustawy mają mówić Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, oraz Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.

Z rekompensat mają skorzystać m.in. firmy z branży turystycznej, gastronomicznej i sportowo-rekreacyjnej, których przychody spadły co najmniej o połowę.

Te rozwiązania finansowe są tak skonstruowane, aby w krótkim czasie do przedsiębiorców, którzy wykażą się pewną konkretną stratą finansową związaną z katastrofą ekologiczną, można było tę stratę zrekompensować – mówił szef rządu.

Według premiera regulacje mają chronić miejsca pracy. ZUS, co wynika ze wstępnych ustaleń, miałby wypłacać jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł na pracownika. Jeszcze dzisiaj treść przepisów minister Marlena Maląg będzie omawiała w trakcie videokonferencji z udziałem przedsiębiorców.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl