fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w południowo-zachodniej części kraju oraz ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami na południu oraz w Polsce centralnej i wschodniej.

Alerty drugiego stopnia przed upałami obowiązują od czwartku w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, a także w części województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. IMGW prognozuje tam temperaturę maksymalną w dzień od 30 do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 19 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami będą obowiązywać w południowej części województwa mazowieckiego, w województwie świętokrzyskim, podkarpackim i w części województwa małopolskiego.

Z kolei w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz w części województwa lubuskiego i wielkopolskiego IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami wystąpi grad.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl