Red. S. Michalkiewicz: PO miota się w swojej bezsilności

Platforma Obywatelska miota się w bezsilności. Ryzykuje, że strzeli sobie już nawet nie w stopę, tylko w kolano – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz. Publicysta w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ocenił ostatnie pomysły oraz deklaracje PO, zaprezentowane podczas konwencji programowej tej partii.

Redaktor Stanisław Michalkiewicz odnosząc się do ostatniej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej stwierdził, że została ona zwołana z powodu rozłamów w szeregach partii.

– Konwencja PO została zwołana trochę z powodów panikarskich, dlatego że w Platformie objawiły się tendencje rozpadowe i trzeba było jakoś zatrzeć to niemiłe wrażenie chociażby takim doraźnym zjazdem, na którym zostały zaprezentowane hasła, bo trudno to nazwać programem – akcentował red. Stanisław Michalkiewicz.

Komentując pomysł powołania przez PO parlamentarnego zespołu ds. manipulacji katastrofą smoleńską w celu osiągnięcia korzyści politycznych, publicysta przypomniał, że posłowie tego ugrupowania stanowią mniejszość.
W związku z tym realizacja tej zapowiedzi jest mało prawdopodobna.

– To są takie bezsilne złorzeczenia. Arytmetyka sejmowa raczej uniemożliwia Platformie Obywatelskiej powołanie takiego zespołu, zwłaszcza z własnej inicjatywy, jeżeli inne kluby parlamentarne tej inicjatywy nie poprą. Nie jest wykluczone, że jej nie poprą, np. klub Kukiz’ 15 może jej nie poprzeć, dlatego że PO też dyskontuje katastrofę smoleńską, tyle, że z innej strony – wskazywał red. Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor Stanisław Michalkiewicz zaznaczył również, że w sferze gospodarczej Platforma Obywatelska nie ma do zaoferowania nic poza powielaniem pomysłów partii rządzącej.

– Platforma Obywatelska, jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze, nie ma żadnego pomysłu poza próbami przelicytowania Prawa i Sprawiedliwości, gdyż podstawowym problemem (przynajmniej moim zdaniem), jaki stoi przed polską gospodarką, jest odblokowanie narodowego potencjału gospodarczego. (…) Ani PO, ani Nowoczesna nie ma pomysłu na odblokowanie tego potencjału gospodarczego – stwierdził red. Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta nawiązał również do sprzecznych wypowiedzi poszczególnych polityków Platformy Obywatelskiej w kwestii programu 500 plus. To pokazuje bezradność, ale również brak skrupułów przedstawicieli PO – ocenił red. Michalkiewicz.

– To jest właśnie ilustracja tego, że PO w poczuciu bezradności miota się od ściany do ściany, od skrajności do skrajności. Jeden „umiłowany przywódca” mówi, że to jest oszustwo, a pani Ewa Kopacz odpowiada: będziemy oszukiwali, tylko jeszcze sprytniej. To jest ilustracja zarówno bezradności, jak i pewnej bezwzględności naszych „umiłowanych przywódców”, którzy wcale się nie cofają przed żadnym oszustwem, żadnym kłamstwem, nawet, jeżeli sami uważają to za oszustwo i łajdactwo – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem red. Stanisława Michalkiewicza dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj