fot. twitter.com/arekmularczyk

[TYLKO U NAS] A. Mularczyk o zapowiedzi PO dotyczącej likwidacji TK i KRS: Tego typu wypowiedzi są destrukcyjne dla stabilności funkcjonowania państwa polskiego

Opozycja nie potrafi w swoim programie wyborczym zaproponować pozytywnych postulatów dla polskich obywateli, by pokazać, co są w stanie zrobić lepiej niż rząd PiS – mówił Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W ubiegłą sobotę Platforma Obywatelska zorganizowała konferencję, podczas której przewodniczący partii Borys Budka oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawili plan działania PO na najbliższe lata. Jednym z przedstawionych postulatów jest zlikwidowanie i powołanie nowego Trybunału Konstytucyjnego oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

– Można podchodzić do tych postulatów z pewnym pobłażaniem. Przedstawiciele PO mówią o likwidowaniu TK, który jest ciałem konstytucyjnym, podobnie jest w sytuacji Krajowej Rady Sądownictwa, która również jest organem konstytucyjnym – powiedział Arkadiusz Mularczyk.

Polityk wyraził niezrozumienie względem przedstawionych postulatów, które są sprzeczne z polską konstytucją.

– Nie wiem, jak panowie z Platformy Obywatelskiej wyobrażają sobie likwidowanie tych instytucji. Przede wszystkim tego typu wypowiedzi są destrukcyjne dla stabilności funkcjonowania państwa polskiego. Jeśli opozycja kwestionuje funkcjonowanie publicznych instytucji państwowych, takich jak TK, KRS czy Sąd Najwyższy, to wprowadzają destabilizację prawną i polityczną –  akcentował wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, przedstawione postulaty PO wprowadzają chaos i powodują podważanie polskiego prawa przez część środowisk politycznych i prawniczych, co ma niepożądane skutki dla Polski.

– Część tych środowisk kontestuje legalność funkcjonowania instytucji państwowych, co jest niestety fatalną praktyką. Rodzi to brak zaufania do państwa i podważa jego stabilność  – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Ostatnia konwencja Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że w sytuacji, gdy Platforma nie kontroluje danych instytucji, to podważa ich znaczenie i zarzuca im nielegalną działalność.

– Jest to fatalna praktyka pokazująca, że totalna opozycja nie potrafi w swoim programie wyborczym zaproponować pozytywnych postulatów dla polskich obywateli, by pokazać, co są w stanie zrobić lepiej niż rząd PiS. Potrafią jedynie krytykować i kontestować działalność instytucji państwowych, takich jak Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa i  Sąd Najwyższy – ocenił Arkadiusz Mularczyk.

Ponadto w działaniach PO można zauważyć brak spójności i konsekwencji, o czym świadczy obecność dwóch polityków tego ugrupowania politycznego w KRS.

– Co ciekawe, dwóch senatorów Platformy Obywatelskiej: pan Bogdan Zdrojewski i Krzysztof Kwiatkowski czynnie uczestniczą w pracach KRS. Uczestniczą oni w pracach, sesjach i spotkaniach. Dlatego nie rozumiem tej inicjatywy PO, która z jednej strony chce likwidować te instytucje, mówiąc że są nielegalne, a z drugiej strony przedstawiciele Platformy uczestniczą w pracach Rady – powiedział wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

Cała rozmowa z posłem Arkadiuszem Mularczykiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj