fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: Zakończyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej

W Warszawie zakończyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Spotkanie poświęcono było przede wszystkim obecności Polski w Unii Europejskiej, ale także polityce krajowej.

Podczas Rady głos zabrali czołowi politycy Platformy. Szef partii Grzegorz Schetyna podkreślił, że Polska powinna być w rdzeniu UE. Polityk zapowiedział, że PO zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę euro. Według Schetyny, skutki europejskiej polityki Prawa i Sprawiedliwości są fatalne.

Będziemy wykorzystywać każdą okazję dla obniżenia ceny, jaką za błędy PiS płacą Polacy i Polska – powiedział szef Platformy.

Tymczasem – według wiceministra kultury Jarosława Sellina – PO nie ma dziś atrakcyjnej oferty dla kraju.

Propozycja PO z ostatnich dwóch lat jest taka, żeby donosić na Polskę i walczyć z legalnie wybranym polskim rządem ulicą i zagranicą. Mam nadzieję – bo zawsze trzeba mieć nadzieję – że PO ochłonie i zacznie wspierać nas w walce o polskie interesy – powiedział Jarosław Sellin.

Gorzkich słów pod adresem rządzących nie szczędził też Radosław Sikorski, który na Radzie pojawił się po długiej nieobecności w krajowej polityce. Były szef MSZ stwierdził: „Tak naprawdę walczymy, prowadzimy wojnę na wszystkich frontach: Francja, Niemcy Bruksela”. Jarosława Kaczyńskiego określił mianem „dyktatorka”.

Powrót do działaczy w stylu Radosława Sikorskiego – niewątpliwie doświadczonego polityka, ale także polityka, który znany jest z tego, że nie do końca potrafi utrzymać język za zębami, który ma ostry język, mało dyplomatyczny – to bardzo karkołomny pomysł – ocenił poseł Kukiz’15 Grzegorz Długi.

W Radzie udział wzięła także Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług. Jej zdaniem, Polska wyłączyła się z dyskusji o UE.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

      

drukuj