A. Macierewicz: W. Putin autorem największej klęski Rosji

Prezydent Władimir Putin jest autorem największej klęski Rosji od stuleci – ocenił szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

„Pan Władimir Władimirowicz Putin, który dla wielu publicystów jest powodem do strachu, przed którym uciekają, jest autorem największej klęski Rosji od stuleci” – zaznaczył Antoni Macierewicz.

„Dwie nocne zmory przywódców rosyjskich, czyli wojska amerykańskie na granicy Federacji Rosyjskiej oraz utrata Ukrainy mają miejsce właśnie dzięki jego agresywności i jego niezrozumieniu i niezdolności dostosowania państwa rosyjskiego do życia we współczesnym świecie. Kontynuując działania sowieckie, bazując na elicie sowieckiej i tym stylu myślenia pan Putin, mimo doraźnych sukcesów, jest autorem największej klęski państwa rosyjskiego” – dodał szef MON.

Ocenił, że „jeżeli tej polityki nie zmieni, to klęska będzie się powiększała”.

Antoni Macierewicz przypomniał też, że „słynny uciekinier z KGB, Oleg Gordijewski stwierdził, że rozwiązanie WSI i Raport to zwycięstwo nad Rosją na miarę 1920 roku”.

„Czułem się tymi słowami trochę zażenowany. Ale nasze osiągnięcia ostatnich dwóch lat na taką ocenę zasługują” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl