fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. D. Piontkowski: W przytłaczającej większości szkół nie ma problemu ze zwiększoną zmianowością

W przytłaczającej większości szkół nie ma problemu ze zwiększoną zmianowością – powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski, powołując się na informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Polityk na marginesie Forum Ekonomicznego w Krynicy był pytany o rzekomy chaos w szkołach, na który skarżą się uczniowie. Minister Dariusz Piontkowski wskazał, że jedynie samorządy, które nie inwestowały w oświatę mogą mieć problem z podwójnym rocznikiem.

– Z tego, co ja wiem, w przytłaczającej większości szkół w Polsce zajęcia w szkołach podstawowych i średnich odbywają się zgodnie ze standardami, czyli kończą się około godz. 15.00-16.00. Tylko te samorządy, które nie inwestowały w ostatnich latach w oświatę, gdy budowały się nowe osiedla, sprowadzały się tysiące ludzi, nie zauważały potrzeb edukacyjnych, nie budowały przedszkoli i szkół, dzisiaj w niektórych wypadkach mogą mieć problemy – wskazał Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej przypomniał, że uczniów w roku szkolnym 2019/2020 jest więcej niż w poprzednim, bo są absolwenci po dwóch typach szkół.

Dariusz Piontkowski zaznaczył, że „taka liczebność rocznika jak teraz – dwa roczniki razem, była 10 lat temu, po jednym roku”.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl