fot. Krystian Maj/KPRM

Szef MEN: Nie ma planów automatycznej promocji uczniów

Na razie nie ma planów, by uczniowie automatycznie uzyskali promocję do kolejnej klasy. Poinformował o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Od 25 marca szkoły mają obowiązek  kształcenia na odległość. I choć większość zajęć odbywa się online, są tacy uczniowie, którzy dostępu do internetu nie mają.

– Wtedy mówimy o tym, że trzeba inaczej skontaktować się z uczniami. przekazać pakiet edukacyjny, bądź umożliwić rodzicom odbiór takiego pakietu ze szkoły – mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Minister dodał, że w obecnej sytuacji nie bierze pod uwagę automatycznej promocji uczniów do następnych klas.

– Na razie nie widzę takiej potrzeby. Nauczyciele mają tutaj autonomię – zaznaczył.

W każdej szkole istnieje bowiem Wewnątrzszkolny System Oceniania, według którego nauczyciele oceniają uczniów. Szef resortu edukacji odniósł się także do kwestii egzaminów ósmoklasistów i matur, których terminy zostały przełożone.

– Uczniowie, dzięki przełożeniu terminu egzaminu, mają dodatkowych kilka tygodni na to, aby przygotować się do egzaminów, które wybrali i przedmiotów, które są obowiązkowe – wyjaśnił Dariusz Piontkowski.

Na razie nie znamy dokładnej daty, kiedy egzaminy będą mogły się odbyć.  Decydujący głos w tej sprawie będzie miał minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

TV Trwam News

drukuj