fot. flickr.com

Francja: Księża biskupi krytykują nową, kontrowersyjną ustawę bioetyczną 

Francuscy księża biskupi krytykują nową, kontrowersyjną ustawę bioetyczną. Jak wskazali, regulacje to krótkowzroczne i ideologiczne prawa. Ustawę bioetyczną przyjęło francuskie Zgromadzenie Narodowe. Udostępnia ona sztuczne zapłodnienie parom homoseksualnym i samotnym kobietom. Zapewnia też refundację zabiegów w ramach ubezpieczenia zdrowotnego – podają media.

Przeciwko tym regulacjom od tygodni manifestowały środowiska rodzinne i ruchy pro-life. Sprzeciw okazał się bezskuteczny.

Francuska ustawa podważa godność człowieka – ocenił bioetyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– To kolejna inicjatywa rządu francuskiego, która wzbudza kontrowersje, jeżeli chodzi o ustawodawstwo w zakresie bioetyki. To zabieg, który służy przyznawaniu tzw. praw parom homoseksualnym i to jest zjawisko szalenie niebezpieczne dlatego, że ono pokazuje, że można wykorzystywać złe środki do tworzenia niesprawiedliwego systemu społecznego. Z tego względu ta ustawa musi budzić niepokój, bo ona nie tylko podważa godność człowieka, ale podważa pewien obiektywny porządek ładu moralno-społecznego społeczeństwa – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Nowa ustawa bioetyczna we Francji jest priorytetem ugrupowania prezydenta tego kraju Emmanuela Macrona. Za przyjęciem kontrowersyjnego prawa opowiedziało się 60 posłów, przeciw było 37, a czterech wstrzymało się od głosu. Żeby ustawa mogła wejść w życie, musi ją teraz przegłosować Senat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl