Caritas Polska u Papieża Franciszka

Caritas Polska ruszyła ze specjalną akcją na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi wolontariusze wraz ze swoimi przyjaciółmi z Syrii odwiedzą sto polskich miejscowości. Dziś ich inicjatywie pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.

Wolontariusze i Przedstawiciele Caritas Polska wraz z młodymi z Syrii przyjechali do Watykanu specjalnym busem, który został nazwany Mobilną Ambasadą Niepodległej. Po powrocie do kraju bus odwiedzi sto polskich miejscowości. Młodzi wolontariusze wraz z młodymi z Syrii będą zachęcać rówieśników do formacji duchowej oraz działań na rzecz ubogich. Akcji pobłogosławił osobiście Ojciec Święty Franciszek.

Papież nawiązał do niej również w trakcie audiencji generalnej.

– Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie delegację Caritas Polska wraz z młodzieżą z Syrii, przybyłych do Rzymu specjalnym busem, mobilną ambasadą Caritas, którzy inicjują kampanię uwrażliwienia społeczeństwa na problemy ludzi najbiedniejszych, promują wolontariat młodzieży, akcję informacyjną i pomoc dla ofiar prześladowań w Syrii. Duchowym znakiem projektu będzie peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Aleppo. W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Z serca wam błogosławię – mówił Papież Franciszek.

Uczestnicy akcji przekazali Papieżowi Franciszkowi białoczerwoną flagę, którą otrzymali od prezydenta Andrzej Dudy oraz opowiedzieli o obchodach rocznicowych w Polsce.

Papież otrzymał też od młodych z Syrii, którzy będą uczestniczyć w akcji ikonę Madonny z Dzieciątkiem. Kampania „Mobilna Ambasada Young Caritas” zakończy się wielkim finałem na PGE Narodowym w Warszawie 26 sierpnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj