fot.PAP/Marek Zakrzewski

Caritas Polska: dziś Wigilie dla ubogich w 18 miastach

Ponad 10 tys. osób weźmie udział we wspólnym posiłku podczas Wigilii Caritas. Akcja skierowana jest do ludzi bezdomnych, samotnych i ubogich. Wigilia dla nich odbędzie się dziś w 18 miastach, m.in. w Krakowie, Poznaniu czy Lublinie. Na stołach pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy.

Po raz pierwszy Caritas Polska organizuje wspólny świąteczny posiłek na tak dużą skalę.

Ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, podkreślił, że w akcji chodzi o to, aby bezdomni spotkali się na Wigilii w godnym miejscu, a nie na dworcu.

Z kolei ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, poinformował, że wigilie organizowane będą też w około 100 diecezjalnych placówkach Caritas.

– Wigilie zgromadzą dziesiątki tysięcy ludzi samotnych, ubogich i bezdomnych. Chcemy, żeby czas świąteczny dla wszystkich był takim specjalnym czasem, żeby nikt nie był sam. Samotni przychodzą oczywiście na taką wigilię, bo poza tym, że dzielą się opłatkiem, mogą zjeść posiłek, to  jeszcze otrzymują drobną paczkę do domu, gdzie mają różne produkty na kolejne dni – mówił ks. Marcin Iżycki.

Caritas Polska jest największą organizacją charytatywną w kraju. Kieruje swoje akcje m.in. do osób samotnych, chorych oraz dzieci z ubogich rodzin. Niesie także pomoc potrzebującym na świecie np. w obozach dla uchodźców w Kurdystanie, czy rodzin w ogarniętej wojną Syrii.

RIRM

drukuj