Betlejemskie Światło Pokoju w Radiu Maryja

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Radia Maryja. W Wigilię Bożego Narodzenia przekazały je toruńskie harcerki ZHP. Obecnie światło znajduje się przy szopce z figurą dzieciątka Jezus w kaplicy rozgłośni.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec wybrani z grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Za pośrednictwem harcerzy i skautów przekazywane jest ono dalej. Ma dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Radiu Maryja Światło przekazały harcerki ze 124. Drużyny „Aqua” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Toruniu.

– Jako harcerze zanosimy Betlejemskie Światło Pokoju do różnych instytucji – do szkół, do parafii i przede wszystkim do naszych rodzin. Dzisiaj przyniosłyśmy je z parafii św. Antoniego na wrzosach do Radia Maryja, aby towarzyszyło wszystkim, którzy tutaj przebywają – powiedziała drużynowa Julia Warnerowska.

Każdej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca hasło. Tegoroczne przypomniała Róża Witkowska, przyboczna w 124. Drużynie „Aqua”.

– Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „W Tobie jest światło”. Przekazując je, mamy nadzieję, że rozświetli serca. To symbol narodzin Chrystusa. Cieszymy się, że jako harcerze możemy przekazywać to światło i rozświetlić ten radosny czas świąt Bożego Narodzenia – mówiła Róża Witkowska.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r.

Polska to nie jedyny kraj, gdzie trafia Betlejemski płomień. Jest on przekazywany także na wschód – do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód – do Niemiec, a także na północ – do Danii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl