„Solidarność” apeluje: „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”

NSZZ „Solidarność” zachęca klientów centrów handlowych, aby w Wigilię nie robili zakupów po godz. 14.00

Związkowcy podjęli w tym roku kolejną edycję kampanii pt.: „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”. Podczas niej rozdawali ulotki z dołączonym opłatkiem.

– Jest wiele sklepów, gdzie za kasami, w magazynach i na stoiskach pracuje mnóstwo ludzi, którzy też są rodzicami. Ci ludzie też chcą, jak najlepiej przygotować się do pierwszej gwiazdki, więc dajmy im taką możliwość. Zróbmy nasze zakupy tak, aby najpóźniej do godz. 12.00-14.00 pracownicy mogli wrócić do domu i zająć się przygotowaniem wigilijnego stołu. Taki apel do pracodawców już został wystosowany. On z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty, coraz więcej sklepów zamyka drzwi o godz. 14.00. Jesteśmy bardzo za to wdzięczni, natomiast wiele zależy od nas – zwrócił uwagę rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski.

„Solidarność” prowadzi kampanię od ponad 10 lat i jej efekty są bardzo widoczne. Dziś większość sklepów jest zamykanych o godz. 14.00. Taka sytuacja przed pierwszą kampanią była rzadkością.

– Przypomnę, że pracownicy handlu jeszcze 10 lat temu w Wigilię wychodzili z pracy ok. godz. 19.00- 20.00. Trudno więc mówić o jakimkolwiek przygotowaniu do wieczerzy. Nie wspomnę o spędzeniu jej z rodziną – powiedział Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl