PiS i NSZZ „S” powołują wspólny zespół roboczy

PiS i Solidarność powołują wspólny zespół roboczy, który będzie konsultował m.in. projekty ustaw dotyczących spraw pracowniczych i społecznych. Współpraca między PiS a „S” ma mieć charakter stały i zorganizowany.

Decyzja ws. powołania zespołu zapadła podczas spotkania w Sejmie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą oraz przedstawicielami wszystkich regionów i branż związku.

Po spotkaniu prezes PiS powiedział, że przedmiotem prac zespołu będą przede wszystkim sprawy legislacyjne.

– Chodzi o to, żebyśmy konsultowali różnego rodzaju projekty ustaw, aby właśnie tą drogą można było przekazywać różne inicjatywy. Konsultujemy to z Solidarnością, a Solidarność z nami. Być może wspólnie ustalimy jakieś przedsięwzięcia. Ta współpraca ma charakter stały, zorganizowany.  Jest to także – jeszcze raz podkreślę – przepływ informacji na temat tego, co dzieje się w kraju, w różnych dziedzinach naszej gospodarki. Dopiero szczegółowa wiedza pozwala na reakcję. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się dokonać takich zmian w Polsce, tak żeby te groźne zjawiska zostały wyeliminowane – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył też, że po dzisiejszym spotkaniu doszedł do wniosku, że program PiS, który niedługo zostanie uchwalony, „to musi być program otwarty”, który będzie ciągle uzupełniany, m.in. o kwestie podnoszone przez „S”. Wskazał też na potrzebę znalezienia innych źródeł rozwoju Polski niż obecnie wykorzystywane.

– Możliwość rozwoju Polski poprzez obniżanie kosztów pracy już się skończyła. To droga donikąd. Musimy znaleźć nowe źródła polskiego rozwoju – dodał prezes PiS.

Przewodniczący związku Piotr Duda stwierdził, że spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim było bardzo merytoryczne. Wyraził nadzieję, że pomoże ono związkowi Solidarność a także PiS przed zbliżającym się kongresem.

 

Konferencja PiS


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj