fot. sxc.hu

Oświatowa „Solidarność” zaostrzy swój protest?

Ma to być odpowiedź na fiasko rozmów z szefową Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat podwyżki płac. NSZZ „Solidarność” domaga się także zaprzestania likwidacji szkół i przekazywania ich podmiotom prywatnym.

Szczegóły dotyczące manifestacji zostaną ustalone w najbliższą środę. Związek Nauczycielstwa Polskiego decyzję w tej sprawie podejmie dzień wcześniej. W ramach protestu związkowcy „Solidarności” planują organizować m.in. akcje informacyjne i ulotkowe.

Niewykluczony jest zasięg ogólnopolski protestów – mówi Ryszard Proksa, przewodniczący krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

– Przechodzimy do czynnych akcji, które odbędą się prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia. Na pewno odbędą się w Warszawie. (…) Próbujemy skontaktować się z innymi branżami, które są niezadowolone. Chodzi głównie o branżę budżetową. Można powiedzieć, że jedziemy na tym samym wózku. Będziemy przeprowadzać rozmowy. Chcielibyśmy wyjść większą liczbą – powiedział Ryszard Proksa.

Fiaskiem zakończyło się w środę spotkanie przedstawicieli związków zawodowych nauczycieli w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szefowa tego resortu -Joanna Kluzik-Rostkowska- powiedziała, że nie planuje podwyżek dla nauczycieli. Nie przekonało jej to, że ostatnią podwyżkę otrzymali oni 4 lata temu.

RIRM

 

drukuj