fot. Krystian Maj/KPRM

Premier zachęca do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w niewielkim gronie najbliższej rodziny

Premier Mateusz Morawiecki zachęca, byśmy spędzili świąteczny czas w kameralnym gronie. W orędziu wyemitowanym w TVP Info szef rządu mówił, że święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i wspólnotowe ze wszystkich świąt, za którymi tęsknimy cały rok, bo są pełne miłości, bliskości i uśmiechu.

Premier zauważył, że za sprawą epidemii mijający rok był dla całego świata czasem szczególnym, w którym codzienna normalność została wystawiona na bardzo ciężką próbę.

Mateusz Morawiecki wskazał, że realną nadzieją na lepsze jutro są szczepienia na COVID-19, do skorzystania, z których zachęcił. Podkreślił też, że obecnie ograniczeniu zachorowań służą wprowadzone obostrzenia.

– Przepraszam za te niedogodności, ale wszystkim nam, szanowni Państwo, powinno zależeć na tym, żeby były to jedyne, a nie pierwsze takie święta. Apeluję do wszystkich – spędźmy ten świąteczny czas w kameralnym gronie, naprawdę najbliższych nam osób. W te święta każdy z nas może obdarować innych najbardziej wartościowym prezentem w tym wciąż niespokojnym czasie. Ten prezent to autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił się także do tych, którzy w ostatnim czasie stracili swoich bliskich z powodu COVID-19 i innych chorób – bliskich, którzy po raz pierwszy nie będą mogli z nimi zasiąść przy wigilijnym stole.

„Proszę przyjąć moje najgłębsze wyrazy współczucia. To niewyobrażalna strata dla Państwa rodzin, ale i wielka strata dla naszego narodu” – powiedział.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl