Wieczerze Caritas dla bezdomnych w wielu polskich miastach

Jak co roku Caritas Polska organizuje wspólne wieczerze wigilijne dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych. Również dzisiaj odbyły się one w wielu polskich miastach, m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Toruniu.

W przygotowanie wieczerzy wigilijnych włączają się wspólnoty zakonne, organizacje kościelne, władze samorządowe, a także mieszkańcy miast.

Dzięki ich pomocy, na stołach nie zabrakło tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, barszcz z uszkami czy kapusta z grzybami.

Dla wielu osób jest to jedyna okazja do świętowania Bożego Narodzenia we wspólnocie – wskazuje ks. Marian Subocz, Dyrektor Caritas Polska.

– Wielu ludzi jest samotnych, bezdomnych, nie ma najbliższej rodziny. Chodzi o to, by ci ludzie chociaż w tym szczególnym dniu Bożego Narodzenia, w Wigilię, mogli spędzić razem czas. Chcemy, żeby poczuli się też dowartościowani, żeby przez to zwrócić uwagę na godność tych ludzi, którzy często nie ze swojej winy znaleźli się w takiej trudnej sytuacji. To bardzo ważne szczególnie w roku miłosierdzia – żebyśmy zobaczyli tych ludzi potrzebujących i okazali im tę miłość, ten szacunek poprzez wigilię, aby mogli razem spożyć tę wieczerzę normalnie, po ludzku – tłumaczy ks. Marian Subocz.

Jedną z największych wieczerzy wigilijnych przygotowują franciszkanie z Krakowa. Co roku bierze w niej udział około tysiąca osób.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl