fot. twitter.com/CaritasPoznan

Przygotowania do największej wigilii w Polsce

Pół tysiąca litrów barszczu, 400 kilogramów karpia, 500 kilogramów kapusty z grzybami – przygotowania do największej w Polsce wigilii idą pełną parą. W Poznaniu do stołu zasiądą nie tylko bezdomni, ale i ubodzy czy osoby samotne.

W stolicy Wielkopolski wigilia przygotowywana jest na 1400 osób. Tak, jak w zeszłym roku, spotkanie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Przygotowaliśmy 400 kg karpia, 450 litrów barszczu, 500 kilogramów ziemniaków i 500 kilo kapust – powiedziała Karolina Dragan z Caritas Poznań.

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie wieczerza dla ubogich odbywa się w samą Wigilię, a nie kilka dni wcześniej. Organizacja tego przedsięwzięcia to duże wyzwanie finansowe.

– Otworzyliśmy zbiórkę na stronie caritaspoznan.pl. Również można wesprzeć ją za pomocą aplikacji Caritas – tłumaczył ks. Łukasz Łukasik, wicedyrektor Caritas Poznań.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działania pomocowe, przygotowanie paczek dla uczestników i koszty logistyczne. Kto może wziąć udział w poznańskiej wigilii?

Zapraszamy wszystkie osoby, które nie mają gdzie się podziać tego dnia, są samotne, ubogie, chore, bezdomne i chciałyby ten czas spędzić w gronie innych osób –  podkreślił Marek Misiek z Caritas Poznań.

Oprócz Poznania, wieczerze wigilijne dla bezdomnych odbędą się także w innych największych miastach Polski m.in. w Warszawie, Lublinie czy Opolu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl