fot. PAP/Darek Delmanowicz

Caritas Polska ruszył z pomocą poszkodowanym przez wodę

Caritas Polska przekazał już 100 tys. zł na pomoc najbardziej poszkodowanym w wyniku ulewnych deszczy na Podkarpaciu. Uruchomił także zbiórkę interwencyjną.

„Żywioł postawił w dramatycznej sytuacji setki mieszkańców, którzy potrzebują natychmiastowego wsparcia. Dlatego Caritas Polska już przekazał 100 tys. zł na wsparcie najbardziej poszkodowanych. Straty są jednak ogromne, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się do naszej akcji” – zapowiedział dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Caritas Polska uruchomił też zbiórkę interwencyjną. Można wysłać SMS o treści ULEWY na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacić dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty: ULEWY) – podano.

Poinformowano, że przekazane dotychczas przez Caritas Polska fundusze pochodzą z zebranych wcześniej pieniędzy.

Z pomocą mieszkańcom Podkarpacia ruszył także Caritas Przemyśl, Caritas Rzeszów i Caritas Tarnów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl