fot. PAP/Abaca

40 osób zginęło w powodziach na północy Indii

Co najmniej 40 osób zginęło w ciągu ostatnich trzech dni, a dziesiątki jest zaginionych, w wyniku gwałtownych powodzi wywołanych intensywnymi deszczami monsunowymi w północnych Indiach – poinformowały w niedzielę władze tego kraju.

W niektórych częściach stanów Himachal Pradesh i Uttarakhand deszcze zalały setki wiosek, błoto zniszczyło domy, zalane zostały drogi i uszkodzone mosty.

Indyjski Departament Meteorologiczny przewiduje, że ulewne lub bardzo ulewne deszcze będą padać w regionie przez następne dwa dni. Do tej pory setki osób schroniły się w obozach pomocy humanitarnej po tym, jak musiały opuścić swoje domy.

Katastrofy spowodowane osuwiskami i powodziami są powszechne na północy Himalajów w okresie monsunowym od czerwca do września.

W ubiegłym roku gwałtowne powodzie zabiły prawie 200 osób i zniszczyły wiele domów w stanie Uttarakhand.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl