Watykan: papież Franciszek w styczniu odwiedzi Chile i Peru

W styczniu przyszłego roku papież Franciszek uda się w podróż do Chile i Peru – ogłosił w poniedziałek rzecznik Watykanu Greg Burke. Wyjaśnił, że Ojciec Święty przyjął zaproszenie szefów państw obu krajów i tamtejszych biskupów.

Według zapowiedzi rzecznika, papież będzie w Chile od 15 do 18 stycznia i odwiedzi Santiago, Temuco i Iquique, a następnie uda się do Peru, gdzie będzie przebywać od 18 do 21 stycznia. W tym czasie złoży wizytę w Limie, Puerto Maldonado i w Trujillo.

We wrześniu tego roku papież Franciszek wybiera się do Kolumbii. Na trasach papieskich podróży wciąż nie ma, jak się zauważa, jego ojczystej Argentyny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl