fot. PAP/EPA

Plany Ojca Świętego Franciszka na bieżący rok

Plany papieża Franciszka na 2022 rok zakładają Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, beatyfikację Jana Pawła I, a także zakończenie reformy Kurii Rzymskiej. Wśród nich jest także kilka podróży zagranicznych.

Papież Franciszek w grudniu skończył 85 lat. 13 marca rozpocznie dziesiąty rok swego pontyfikatu. Po lipcowej operacji dość szybko wrócił do pełni sił. We wrześniu odwiedził Budapeszt i Słowację, zaś w grudniu – Cypr i Grecję.

– Ojciec Święty Franciszek od 10 lat już prowadzi Kościół i mimo swojego wieku z odwagą i z wielką nadzieją patrzy w przyszłość. Przede wszystkim pokazuje, że pokój na świecie jest możliwy i odwiedza – zgodnie z programem swojego życia – te miejsca, te kraje świata, gdzie najbardziej jest potrzebny; jeździ po obrzeżach świata – wskazał ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wśród planów Ojca Świętego na 2022 rok jest pielgrzymka do Kazachstanu i Libanu.

– To są miejsca szczególnie dotknięte przez nieszczęścia, gdzie jest niepokój, gdzie są wojny, gdzie ludzie nie mogą cieszyć się pokojem. Dlatego Papież chce być z tymi, którzy najbardziej cierpią, najbardziej są doświadczani – zaznaczył ks. prof. Jan Machniak.

Papież myśli także o tym, by odwiedzić Indie. Wiele mówi się również o tym, że Ojciec Święty spotka się z młodzieżą, która w sierpniu zgromadzi się w Santiago de Compostela – miejscu szczególnym na mapie pielgrzymkowej Europy.

– Papież chciałby być z młodzieżą, ponieważ młodzież to jest przyszłość Kościoła i przyszłość świata. Młodzież która może otworzyć się na Chrystusa, może podjąć to wielkie wyzwanie nowej ewangelizacji, której Papież jest cały czas wierny – zwrócił uwagę ks. prof. Jan Machniak.

Niewykluczone, że Ojciec Święty Franciszek spotka się także z patriarchą moskiewskim i całej Rusi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl