fot.diecezja.pl

„Prawdziwie pogański duch” – ks. abp M. Jędraszewski jednoznacznie o ideologii gender

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu jednoznacznie wypowiedział się na temat ideologii gender. Wskazał również, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa rodzina i jakie zagrożenia na nią czyhają we współczesnym świecie. Odwołał się także do nauczania bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. Arcybiskup była sprawowana w ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny. Ks. abp Marek Jędraszewski zauważył, że bł. kard. Stefan Wyszyński był prawdziwym obrońcą i przewodnikiem Kościoła, narodu i rodziny. Przypominając nauczanie bł. kard. Wyszyńskiego na temat rodziny, w którą uderzała polityka PRL, metropolita krakowski wskazywał:

– Ileż dziś jest usiłowań, by kolebki w naszych domach były puste, by nie było zbyt wiele dzieci? Ile dążenia do tego, by oddzielić dzieci i młodzież od ich rodziców? Ile usiłowań, by przekonać, że nie ma sensu zawierać sakramentu małżeństwa, trzeba żyć w wolnych związkach bez jakichkolwiek zobowiązań? Ileż przekonania, które próbuje się sączyć, że nie tyko rodzina jest mało ważna, ale od naszego kaprysu, w imię ideologii gender, może zależeć, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną i w jakich związkach będzie dalej żył. Prawdziwie pogański duch. Na pewno nie Boży, bo nie wychodzi on z fundamentów Dekalogu – powiedział.

Mówił także o próbie sączenia poglądów, że rodzina nie jest istotna, a w imię ideologii gender można dowolnie decydować o tym, czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną.

– Prawdziwie pogański duch, niewychodzący z fundamentów Dekalogu – akcentował ks. abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski powiedział, że konieczny jest powrót do Bożego pokoju, który da nadzieję na ostateczne zwycięstwo.

–  Ilekroć będziemy wracać do Boga, zawsze będziemy mieć pewność, że przetrwamy tę nawałę niebezpieczeństwa, które płyną ze współczesnej kultury. Przywróćmy w sobie i wokół siebie Boży pokój. Wtedy zwyciężymy – wskazał metropolita.

Ks. abp zaznaczył, że ważna jest rola rodziców, którzy będą uczyli swe dzieci jak istotny jest Dekalog i przykazania miłości Boga. Zauważył, że dzieci muszą widzieć swych rodziców modlących się.

Wracać nieustannie do Boga, być na co dzień wzorem przywiązania do Niego, to nam może dać nadzieję, że nieprzyjazne głosy, kierowane przeciw rodzinie nie będą czyniły spustoszenia, że niepokoje i burze przeminą, a w nas i pośród nas, będzie błogosławiony Boży pokój, rozlewający się na społeczeństwo i naród – zakończył metropolita.

Archidiecezja Krakowska/ marsz.info.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl