fot. pixabay,com

Francja: Kradzieże i profanacje w trzech kościołach w regionie Paryża

Od początku stycznia nieznani sprawcy dokonali kradzieży i profanacji w trzech kościołach w regionie Paryża. Według francuskiej prokuratury nie jest jeszcze jasne czy przestępstwa są ze sobą powiązane.

10 stycznia w departamencie Saint-Denis, w Bondy i Romainville, doszło do profanacji, kradzieży i zniszczeń w dwóch kościołach. 7 stycznia podobny przypadek stwierdzono w kościele w Vitry-sur-Seine w diecezji Creteil – podał portal Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

W Bondy wybito witraż, zbezczeszczono tabernakulum, wyłamano również drzwi do zakrystii i skradziono naczynia sakralne. W Romainville rozbito witraż, opróżniono tabernakulum i splądrowano zakrystię w celu kradzieży przedmiotów sakralnych. W obu kościołach skradziono również hostię.

„Zniszczyli najbardziej czczone miejsce, tabernakulum. To najpoważniejsza szkoda, jaką można wyrządzić lokalnemu kościołowi” – podkreślił ojciec Jocelyn Petitfils, wikariusz w Bondy, cytowany przez „Le Figaro”.

„Jesteśmy zniesmaczeni, miejsce kultu jest święte. Ci, którzy to zrobili, nie mają szacunku do niczego. Nasze społeczeństwo ma się bardzo źle” – ubolewa lokalna katoliczka, cytowana przez ten dziennik.

Policja prowadzi śledztwa. Prokuratura na razie nie poinformowała, czy kradzieże są ze sobą powiązane.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl