K. Szczerski: szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francji

Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji – poinformował dziś w Brukseli PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Minister Szczerski powiedział, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkali się dziś na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jak mówił, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl