fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zachęcił do budowania ufnej relacji z Bogiem

Papież Franciszek zachęcił katolików do budowania ufnej relacji z Bogiem. W czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański przestrzegał przed komercyjnym podejściem do naszej wiary.

Papież Franciszek, nawiązując do niedzielnej Ewangelii o wyrzuceniu przekupniów ze świątyni, zachęcał, aby nasza relacja z Bogiem była bliska i ufna, a nie komercyjna i chłodna.

– Zadajmy sobie pytanie: „Jaka jest moja modlitwa?”. Czy jest ceną, którą trzeba zapłacić, czy też czasem ufnego powierzenia się, w którym nie patrzę na zegar? A jak wyglądają moje relacje z innymi? Czy umiem dawać bez oczekiwania na wzajemność? Czy umiem uczynić pierwszy krok, by przełamać mury milczenia i pustki oddalenia? Niech Maryja pomoże nam „budować dom” z Bogiem, między nami i wokół nas – mówił Ojciec Święty.

Ważne jest, abyśmy świątynię traktowali jak dom, w którym spotkamy się z Bogiem, trwamy w zjednoczeniu z Nim i z braćmi, aby dzielić radości i smutki.

Papież apelował też o rozejm w Strefie Gazy i natychmiastowe uwolnienie wszystkich zakładników.

– Noszę codziennie w sercu z bólem cierpienie ludności w Palestynie i Izraelu z powodu trwających działań zbrojnych. Tysiące zabitych, rannych, bezdomnych, ogromne zniszczenia powodują ból. Proszę, dosyć, zatrzymajcie się! – powiedział Biskup Rzymu.

Ojciec Święty mówił też o straszliwych konsekwencjach wojny na Bliskim Wschodzie – szczególnie dla dzieci, których przyszłość jest niszczona. Papież apelował również o bezpieczny dostęp cywilnej ludności do pomocy humanitarnej.  Prosił także wiernych, aby nie zapominali o umęczonej Ukrainie, gdzie codziennie umiera wiele osób i gdzie jest ogrom bólu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl