Ks. prof. J. Machniak: Papież stanął w obronie bezbronnych

Ojciec Święty Franciszek stanął w obronie tych, którzy sami nie mogą się obronić – powiedział ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, komentując wczorajsze przemówienie papieża Franciszka w siedzibie głównej ONZ.

Następca św. Piotra mówił o różnego rodzaju formach wyzysku najuboższych.

Ksiądz profesor zwrócił także uwagę, że papież Franciszek nie zapominał o uchodźcach uciekinierach, tych, którzy są wypychani ze swoich krajów.

Papież nie zawiódł, ponieważ przypomniał o tym, co dzisiaj jest najważniejsze. Ci, którzy są na marginesie świata, ci, którzy sami nie potrafią się obronić i papież, jako głowa Kościoła katolickiego w ich imieniu stanął w obronie i mówił do wszystkich. Do tych, którzy właśnie czują się prześladowani i ci, którzy czują się bezbronni. Mówił do tych, którzy są bogaci, którzy podejmują decyzję, którzy mogliby pomóc gdyby chcieli. Wzywał do odpowiedzialności za współczesny świat, odwoływał się do sumienia człowieka, który potrafi rozróżniać gdzie jest dobro, a gdzie jest zło – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Ojciec św. Franciszek dziś przyleci do Filadelfii. Po południu czasu polskiego Papież będzie sprawował Mszę Św. dla przedstawicieli duchowieństwa. Następnie Jego Świątobliwość weźmie udział w spotkaniu na rzecz wolności religijnej ze wspólnotą języka hiszpańskiego oraz innymi imigrantami. Późnym wieczorem będzie uczestniczył w modlitewnym czuwaniu na Benjamin Franklin Parkway.

Poszczególne punkty wizyty Ojca Św. Franciszka w USA transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl