fot. PAP/EPA

Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do Polaków, aby z odwagą apostołów głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa. Biskup Rzymu spotkał się dziś z wiernymi zgromadzonymi na audiencji generalnej.

Wśród osób przybyłych do Watykanu była liczna grupa pielgrzymów z Polski. Papież Franciszek zwrócił się do wszystkich wiernych z naszego kraju.

– Pozdrawiam serdecznie polskich pielgrzymów. Bracia i siostry, przeżywamy radość Wielkanocy. Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecny w nas i swoim Kościele. Wzywają nas, byśmy z odwagą apostołów głosili wszystkim radosną wieść o jego zmartwychwstaniu. Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa. Z serca błogosławię Wam i Waszym bliskim – powiedział papież Franciszek.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Papież kontynuował cykl katechez poświęconych modlitwie Ojcze Nasz.

Ojciec Święty skupił się na piątej prośbie, zastanawiając się nad wyrażeniem: „jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili”. W tym kontekście Biskup Rzymu podkreślił, że skoro Bóg przebacza nam, to i my powinniśmy przebaczać bliźnim.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl