fot. pixabay.com

Rola św. Józefa w historii zbawienia

Św. Józef odegrał kluczową rolę w historii zbawienia – zwracał uwagę Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej. To już druga z cyklu katechez o Opiekunie Świętej Rodziny i Patronie Kościoła.

Świat potrzebuje dziś kobiet i mężczyzn na wzór św. Józefa, który jest opiekunem Kościoła – podkreślał Ojciec Święty. Papież wskazał na osoby przeżywające trudności życiowe i zachęcił, byśmy na wzór św. Józefa byli opiekunami wszystkich, którzy tego potrzebują. Modlił się także, aby każdy znalazł w św. Józefie sprzymierzeńca, przyjaciela i wsparcie. Zwracając się do Polaków, Franciszek nawiązał do zbliżającego się Adwentu.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu, który poprzez różne symbole przygotowuje nas do celebrowania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem. Nasze życie staje się piękne i szczęśliwe, gdy czekamy na kogoś drogiego i ważnego dla nas. Niech ten Adwent pomoże Wam przekształcić nadzieję w pewność, że Ten, na którego czekamy, kocha nas i nigdy nas nie opuszcza. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl