fot. PAP/EPA.

Papież Franciszek: Wzorem św. Józefa pielęgnujmy milczenie i modlitwę, by lepiej wsłuchiwać się w głos Boga

Podczas Audiencji Generalnej w Watykanie Papież kontynuował dziś cykl refleksji na temat św. Józefa. Ojciec Święty zachęcił, abyśmy wzorem św. Józefa pielęgnowali milczenie i modlitwę, by lepiej wsłuchiwać się w głos Boga.

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że Ewangelie nie odnotowują żadnej wypowiedzi świętego Józefa. Nie oznacza to jednak, że był małomówny. Istnieje bowiem głębszy powód – powiedział Ojciec Święty.

Papież wyjaśnił, że św. Józef zaprasza nas swoim milczeniem, abyśmy go naśladowali, otwierając w ciszy serca na obecność Pana Jezusa – Słowa, które stało się Ciałem. Biskup Rzymu wskazał na owe przesłanie w pozdrowieniu skierowanym do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów z Polski. Czas Adwentu wiedzie nas do Betlejem, żłóbka, na spotkanie ze Świętą Rodziną oczekującą narodzin Jezusa. Dzisiaj patrzymy na postać św. Józefa, jego milczenie i kontemplację. Prośmy, by nauczył nas, jak w dzisiejszym zagmatwanym świecie wśród trosk i zabiegania pielęgnować milczenie i modlitwę, by lepiej wsłuchiwać się w głos Boga. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl