fot. PAP/EPA

Ojciec Alfiego Evansa prosi papieża Franciszka o przybycie do Liverpoolu. W wielu miejscach na świecie ludzie wyrażają swoje wsparcie dla chłopca

Alfie Evans wciąż walczy o życie. Jego ojciec zaapelował dziś do papieża Franciszka, aby przybył do Liverpoolu i przekonał się, że chłopiec jest zakładnikiem szpitala.

Oczy niemal całego świata zwrócone są dziś na szpital w Liverpoolu.  Dramatyczna walka z prawem i ze szpitalem, który stał się więzieniem dla chłopca, wciąż trwa. Thomas Evans, ojciec chorego Alfiego, w wywiadzie dla włoskiej telewizji zaapelował do papieża Franciszka, by przyjechał do Liverpoolu. Podziękował również Włochom za zaangażowanie, „solidarność i wsparcie” na rzecz jego dziecka, by sprowadzić je do Rzymu na diagnostykę i kurację w watykańskim szpitalu Bambino Gesu. Thomas Evans dziękował dziś również za wsparcie, jakie otrzymuje od Polaków.

– Jestem oszołomiony. Nawet nie wiecie, ile znaczy dla mnie i dla Kate, że inny kraj, prezydent innego kraju ujął się za nami. Nie wiemy, jak Wam dziękować. Jesteśmy oszołomieni wsparciem, jakie wysyłacie naszej rodzinie i Alfiemu. Dziękujemy bardzo – powiedział ojciec Alfiego.

Opublikowany przez Carers Want Competence 25 kwietnia 2018

Rodzice Alfiego zdecydowali o podjęciu kroków, by przewieźć syna do domu. Wczoraj brytyjski sąd apelacyjny odrzucił ich odwołanie dotyczące prośby o wyrażenie zgody na przewiezienie chłopca do szpitala we Włoszech.

Nie możemy pozwolić, żeby na oczach całego świata umierało bezbronne dziecko – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło apelowała, iż rodzina chłopca potrzebuje naszego wsparcia.

Powinniśmy tworzyć taką grupę wsparcia dla rodziny małego Alfiego -może to cos pomoże. Trzeba mieć nadzieję, dopóki to dziecko żyje, dopóki ma szansę trzeba zrobić wszystko, żeby było leczone – mówiła wicepremier.

[W Internecie ukazał się film i zdjęcia z minionej nocy, na których widać uśmiechającego się Alfiego].

Dziecko, zdaniem lekarzy, powinno umrzeć po 3 minutach, od odłączenia go od aparatury wspomagającej oddychanie. Alfie jednak na przekór wszystkiemu żyje już niemal 66 godzin. Internauci z całego świata tworzą wydarzenia w swoich miastach i pod brytyjskimi Ambasadami, jako wyraz wsparcia i jedności z rodziną Alfiego. Proszą również, abyśmy w godzinie Apelu Jasnogórskiego w oknach zapalili świecę, jako gest solidarności i modlili się w intencji chłopca.

***

Nadchodzące wydarzenia, dzięki którym można wyrazić poparcie dla Alfiego i rodziny Evansów:

Cała Polska: godz. 21.00 Świeczka Życia dla Alfiego

Miejsce: We własnym domu

Warszawa: godz. 17.30 – publiczny różaniec o życie dla Alfiego Evansa

Miejsce: Ambasada Wielkiej Brytanii, ul. Kawalerii 12

Szczecin: godz.19. 00 – Szczecin dla Alfiego

Miejsce: Jasne Błonia, Szczecin

Toruń: godz. 19.00 – Wsparcie dla Alfiego Evansa

Miejsce: Pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim

Bruksela: godz. 19.30 – Polacy w Brukseli dla Alfie Evans

Miejsce: Ambasada Wielkiej Brytanii – Avenue D’auderghem 10

Koszalin: godz. 21.30 – Modlitwa i wsparcie dla Alfiego Evansa

Miejsce: Rynek Staromiejski 6, przy Ratuszu

Warszawa: godz. 22.00 – God Save Alfie Evans (Fundacja Mamy i Taty)

Miejsce: Ambasada Wielkiej Brytanii, ul. Kawalerii 12

TV Trwam News/RIRM

drukuj