fot. PAP/EPA

Ojciec Święty rozpoczął wizytę w Tajlandii

Samolot z Ojcem Świętym Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w Bangkoku. Papież rozpoczął podróż apostolską do Tajlandii. W sobotę uda się do Japonii.

W Tajlandii i w Japonii chrześcijanie stanowią około jednego procenta wszystkich mieszkańców. W Tajlandii dominuje buddyzm. Wspólnota katolików jest tam niewielka.

– Ojciec Święty chce odwiedzić tych, którzy wyznają naukę Jezusa Chrystusa, aby ich umocnić. A jednocześnie podejmuje dialog z innymi religiami, zgodnie z zaleceniami Soboru Watykańskiego II, aby Kościół był otwarty na te wszystkie religie, w których tkwi jakiekolwiek ziarno prawdy – podkreślał ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.

Tajlandczycy od dawna oczekiwali Ojca Świętego. Jak sami mówią, to dla nich wielka radość.

– Jestem katoliczką. Chciałabym raz w życiu zobaczyć Papieża Franciszka i otrzymać od niego błogosławieństwo – wskazywała mieszkanka Tajlandii.

– Nigdy nie myślałam, że będę miała okazję ponownie zobaczyć papieża Franciszka. Zostałam zaproszona przez Ambasadę Watykanu do pracy w kościele St. Louis jako sprzątaczka. To może nie jest ważna rola dla innych, ale ja jestem bardzo dumna – dodała inna mieszkanka Tajlandii.

W trakcie pielgrzymki do Tajlandii papież Franciszek spotka się z królem kraju, premierem oraz najwyższym patriarchą buddyjskim. Ojciec Święty odwiedzi chorych i niepełnosprawnych szpitala w St. Louis. Na czwartek zaplanowano Mszę św. na Stadionie Narodowym. Z kolei w piątek Papież będzie przewodniczył Eucharystii w Katedrze Wniebowzięcia NMP w Bangkoku. To jego 32. podróż apostolska.

„Drodzy przyjaciele w Tajlandii i Japonii, czekając na nasze spotkanie, módlmy się razem, aby te dni były pełne łaski i radości” – napisano na profilu twitterowym Papieża.

W sobotę Ojciec Święty opuści Tajlandię. Uda się do Japonii. Odwiedzi Tokio, Hiroszimę i Nagasaki – miasta dotknięte dramatem II wojny światowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl