Ojciec Święty w orędziu wielkanocnym apeluje o pokój na świecie

W wielkanocnym orędziu papież Franciszek zaapelował o pokój w Iraku i Syrii, Ziemi Świętej i Libii oraz na Ukrainie, modlił się też za prześladowanych chrześcijan.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra, papież powiedział: „Zmartwychwstałego Pana prosimy o łaskę, aby nie ulegać pysze, rodzącej przemoc i wojny, ale abyśmy mieli pokorną odwagę przebaczenia i pokoju”.

Zwycięskiego Jezusa prosimy, by ulżył cierpieniom tak wielu naszych braci prześladowanych z powodu Jego imienia, jak również tych wszystkich, którzy niesprawiedliwie ponoszą konsekwencje konfliktów i aktów przemocy – mówił papież Franciszek.

Następnie zaapelował o pokój w Syrii i Iraku, aby „ustał tam szczęk broni i przywrócono dobre relacje między różnymi grupami, tworzącymi te umiłowane kraje”.

Niech wspólnota międzynarodowa nie pozostaje bierna w obliczu ogromnej tragedii humanitarnej w tych krajach i dramatu wielu uchodźców – nawoływał Papież.

Ojciec Święty prosił o pokój w Ziemi Świętej i Libii oraz modlił się w intencji porozumienia z Lozanny w sprawie irańskiego programu atomowego. „Niech będzie ono – dodał – decydującym krokiem w kierunku świata bardziej bezpiecznego i braterskiego”.

Niech Zmartwychwstanie Pana przyniesie światło ukochanej Ukrainie, zwłaszcza tym, którzy doznali przemocy podczas konfliktu w minionych miesiącach. Oby ten kraj odnalazł pokój i nadzieję dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych stron – powiedział papież Franciszek.

Wcześniej na placu Świętego Piotra papież odprawił uroczystą Mszę św., po której objechał plac w papamobile i błogosławił wiernych.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl