fot. PAP/EPA

Papież Franciszek:  Tylko miłość leczy życie

Tylko miłość leczy życie – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież wskazywał, że czas pandemii pokazał, jak ważne są relacje z innymi osobami. Zapewnił również o swojej modlitwie za ofiary i poszkodowanych w wyniku huraganu w Czechach.

W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek nawiązując do pandemii podkreślał, że choroba jest nadal w centrum wydarzeń.

– Co jest największą chorobą życia? Rak? Pandemia? Nie, największą chorobą życia jest brak miłości. Ileż to razy rzucamy się na błędne lekarstwa, by zaspokoić nasz brak miłości. Myślimy, że szczęście przyniosą nam sukces i pieniądze, ale miłości się nie kupuje. Szukamy schronienia w wirtualnym świecie, ale miłość jest czymś konkretnym. Nie akceptujemy siebie i ukrywamy się za zewnętrznym makijażem, ale miłość to nie wygląd. Szukamy rozwiązań u magików i guru, po to, by znaleźć się potem bez pieniędzy i bez pokoju – mówił Papież.

Ojciec Święty podkreślał, że w obecnych czasach zrozumieliśmy, jak ważne są kontakty i relacje. W tym kontekście zachęcał, byśmy szukali kontaktu z Jezusem. Wskazywał, że wchodząc w zażyłość z Jezusem, zostajemy uzdrowieni w naszych uczuciach.

– Siostro, bracie, pozwól Jezusowi spojrzeć i uzdrowić twoje serce. A jeśli już doświadczyłeś jego czułego spojrzenia na ciebie, naśladuj go, czyń tak, jak on czynił. Rozejrzyj się wokół siebie: zobaczysz, że wiele osób, które mieszkają w pobliżu ciebie, czują się zranione i samotne, potrzebują tego, by poczuć się kochane. Jezus prosi cię, abyś spojrzał na nie nie tylko z zewnątrz, ale prosto do serca; spojrzeniem nie osądzającym, ale akceptującym, bo tylko miłość leczy życie – zwrócił uwagę Ojciec Święty.

Po modlitwie Anioł Pański, Papież zapewnił o swej modlitwie za ofiary i poszkodowanych w wyniku huraganu w Czechach. Nawiązał też do obchodzonego dziś Dnia Modlitwy o Pokój na Bliskim Wschodzie.

– Zachęcam wszystkich, aby błagali Boga o miłosierdzie i pokój w tym regionie. Niech Pan podtrzymuje wysiłki tych, którzy pracują na rzecz dialogu i braterskiego współżycia na Bliskim Wschodzie, gdzie wiara chrześcijańska zrodziła się i żyje mimo cierpień. Niech Bóg zawsze obdarza te umiłowane narody męstwem, wytrwałością i odwagą – mówił.

Nawiązując do wtorkowej uroczystości świętych Piotra i Pawła, patronów Stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty prosił o modlitwę w jego intencji. Podkreślał, że bardzo tej modlitwy potrzebuje.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl