fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w Niedzielę Palmową: W tym tygodniu przyjmijmy pewność, że Bóg może przebaczyć każdy grzech i każde oddalenie

W tym tygodniu przyjmijmy pewność, że Bóg może przebaczyć każdy grzech i każde oddalenie. Może wszelki płacz zamienić w taniec – mówił w trakcie swojej homilii Ojciec Święty Franciszek. 

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Procesja z palmami rozpoczęła uroczystą Mszę świętą na Placu świętego Piotra, której przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. W swojej homilii Papież podkreślił, że to właśnie na krzyżu, w najtragiczniejszym momencie, Jezus realizuje swoje najtrudniejsze przykazanie – miłość nieprzyjaciół.

– Jezus uczy nas dzisiaj, abyśmy przerwali błędne koło zła i ubolewań. Abyśmy na gwoździe życia odpowiedzieli miłością, na ciosy nienawiści – czułością  przebaczenia – wskazał Ojciec Święty.

Jak mówił Papież Franciszek, również i dziś Chrystus jest po raz kolejny ukrzyżowany – ukrzyżowany w szaleństwie wojny.

– Tak, Chrystus ponownie zostaje przybity do krzyża w matkach, które opłakują niesprawiedliwą śmierć swoich mężów i dzieci. Zostaje ukrzyżowany w uciekających przed bombami uchodźcach z dziećmi na rękach. Zostaje ukrzyżowany w starcach pozostawionych samym sobie na śmierć, w młodych pozbawionych przyszłości, w żołnierzach posłanych, by zabijać swoich braci – akcentował Papież.

Nigdy jednak nie jest za późno na nawrócenie, nie jest za późno na przebaczenie.

– Z Bogiem zawsze możemy powrócić do życia. Odwagi, podążajmy ku Wielkanocy z Jego przebaczeniem, ponieważ Chrystus nieustannie wstawia się za nami u Ojca, a patrząc na nasz pełen przemocy i zranień świat, nie przestaje powtarzać: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” – mówił Ojciec Święty.

Papież Franciszek razem z wiernymi odmówił także modlitwę Anioł Pański.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl