Chrystus nie może być podzielony

Chrystus nie może być podzielony – powiedział Ojciec św. Franciszek. W bazylice św. Pawła za Murami Papież odprawił w sobotę nieszpory na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczystości transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

W nabożeństwie uczestniczyli tradycyjnie przedstawiciele innych wyznań i wspólnot chrześcijańskich. Podczas homilii Franciszek podkreślał, że nie możemy uważać podziałów w Kościele za zjawisko w jakiś sposób naturalne, nieuniknione dla wszelkiej formy życia społecznego.

Nasze podziały ranią Jego ciało, ranią świadectwo, do jakiego składania wobec świata jesteśmy wezwani – mówił Papież.

Drodzy przyjaciele, Chrystus nie może być podzielony! Ta pewność powinna nas zachęcać i wspierać, by nadal podążać z pokorą i ufnością na drodze ku przywróceniu pełnej i widzialnej jedności wszystkich wierzących w Chrystusa – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Ojciec Św. przypomniał też zaangażowanie w dialog ekumeniczny swoich poprzedników bł. Jana XXIII, bł. Jana Pawła II i Pawła VI.

Dzieło tych moich poprzedników sprawiło, że wymiar dialogu ekumenicznego stał się istotnym aspektem posługi Biskupa Rzymu, do tego stopnia, że dziś nie można by w pełni zrozumieć Posługi Piotrowej bez włączenia w nią tej otwartości na dialog ze wszystkimi wierzącymi w Chrystusa. Możemy też powiedzieć, że proces ekumeniczny pozwolił pogłębić nasze rozumienie posługi Następcy Piotra i powinniśmy też ufać, że będzie nadal działał tym kierunku również w przyszłości – dodał Papież.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl