Ojciec św. Franciszek spotka się z Benedyktem XVI

Dziś Ojciec św. Franciszek uda się do Castel Gandolfo, gdzie będzie rozmawiał z emerytowanym Papieżem Benedyktem XVI. Ojciec św. Franciszek wystartuje śmigłowcem z Watykanu o godz. 12., kwadrans później wyląduje w podrzymskiej rezydencji, gdzie od 28 lutego przebywa Benedykt XVI.

Wspólne spotkanie Franciszka i Benedykta XVI z udziałem kilku ich najbliższych współpracowników odbędzie się bez udziału mediów.

Papież Franciszek już w pierwszych dniach pontyfikatu prosił wiernych o modlitwę za Benedykta XVI.

– Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za naszego biskupa emeryta Benedykta XVI. Módlmy się wszyscy razem za niego, aby Pan Bóg mu błogosławił, a Matka Boża go strzegła – mówił Ojciec św. Franciszek.

Zapewnił on także, ze będzie kontynuował dzieła rozpoczęte przez swojego poprzednika.

Ks. prof. Edmund Robek, kierownik Katedry Organizacji Duszpasterstwa w Sekcji Teologii Pastoralnej UKSW akcentuje, że to spotkanie jest bardzo dobrym gestem ze strony nowego biskupa Rzymu.

– Wydaje mi się, że to bardzo dobry gest ze strony obecnego Papieża Franciszka. Jest to kurtuazyjna sytuacja, ale myślę, że Benedykt XVI na pewno podzieli się swoim doświadczeniem z Ojcem św. Franciszkiem. Uważam, że to jest normalne. To nie jest jakieś ustawianie obecnego Papieża jak ma kierować Kościołem. To po prostu taka przyjacielska wymiana doświadczeń, którą odbieram jak najbardziej pozytywnie – powiedział ksiądz profesor.

Dodał jednocześnie, że powinniśmy nowego Papieża bardzo mocno wspierać modlitwą.

Jutro natomiast nowy biskup Rzymu będzie przewodniczył uroczystościom Niedzieli Palmowej na Placu św. Piotra. W południe Papież spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

RIRM

drukuj