Zespół Wspierania Radia Maryja ws. TV Trwam

Zespół Wspierania Radia Maryja podsumowuje dotychczasowe starania Fundacji Lux Veritatis o miejsce na pierwszym multipleksie dla TV Trwam. W wydanym komunikacie Zespół dziękuje też Konferencji Episkopatu Polski za poparcie starań Fundacji i wyraża nadzieję, że batalia w tej sprawie zakończy się spełnieniem oczekiwań społecznych.

Komunikat przywołuje również wyniki działań podjętych przez Zespół.

Komunikat Zespołu Wspierania Radia Maryja (czytaj)

Występowaliśmy do Rzecznika Praw Obywatelskich, do KRRiT, a także m.in. do firmy Dekra, która wystawiła Krajowej Radzie certyfikat jakości – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja.

– Występowaliśmy o udostępnienie materiałów czyli protokołu, na który w tym certyfikacie się powołują, żeby można było zobaczyć czy działania, które doprowadzały do niepokojów społecznych i związane były z pierwszymi decyzjami Krajowej Rady o odrzuceniu TV Trwam ze starań o miejsce na multipleksie były uwzględniane w tej ocenie audytu. Okazało się, że to traktuje się jako sprawy poufne, nie można udostępnić protokołu. KRRiT nie będzie poddana żadnej ocenie organu zewnętrznego tj. NIK, bo rzecznik praw obywatelskich nie zwrócił się o to do Sejmu – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

W podsumowaniu Zespół przypomina protesty w obronie TV Trwam, na które składa się m.in. blisko 150 marszów, 2,5 mln zebranych podpisów, a także jednoznaczny wynik tzw. konsultacji społecznych.

To wszystko sprawiło, że KRRiT była zmuszona ogłosić konkurs ze wskazaniem, że jedno z miejsc na MUX-1 będzie przeznaczone dla kanału o charakterze społeczno-religijnym.

Konkretnie, miejsce to powinna otrzymać TV Trwam, której dotychczasowe zapisy koncesji są zbieżne z ofertą konkursu – zwraca uwagę prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

– Stwierdzamy jednoznacznie, że tylko TV Trwam legitymuje się wyraźnym i jednoznacznym potwierdzeniem przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski, że uczestniczy w dziele pogłębiania wiary w Ojczyźnie i poza jej granicami, pełniąc swą posługę ewangelizacyjną. Pasterze Kościoła Katolickiego, Konferencja Episkopatu Polski stwierdzili wręcz wyraźnie, że odrzucenie przez Krajową Radę kolejnego wniosku TV Trwam oznaczałoby to, co wszyscy odczuwamy, ale jeszcze dobitniej – wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce. To chcieliśmy podkreślić i wezwać, żeby nie popadać w zniechęcenie. Zapraszamy dalej do modlitw i do roztropnego działania – zaznaczył przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja.

 

Wypowiedź prof. dr. hab. inż. Janusza Kaweckiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl