Papież Franciszek podczas audiencji generalnej zachęcił do okazywania gościnności

Ojciec Święty Franciszek zachęcił dziś do okazywania gościnności, która będzie znakiem, że każda osoba jest cenna dla Boga i przez Niego miłowana.

Podczas cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty nawiązał do tematu obchodzonego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież zauważył, że gościnność jest ważną cnotą ekumeniczną. Oznacza ona, że inni chrześcijanie są naszymi braćmi i siostrami w Chrystusie.

Domaga się gotowości wysłuchania innych, poznania ich historii, ducha wiary, Bożego działania we wspólnotach – mówił Papież.

– Bracia i siostry, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zaprasza nas do ufnej modlitwy o dar jedności. Zachęcam was do rozważania i gorliwego podjęcia hasła tego tygodnia: „Życzliwymi bądźmy”. Niech wasze spotkania ekumeniczne poruszają serca, pomagają w otwieraniu się na innych we wzajemnym zrozumieniu, dialogu, pojednaniu, okazaniu gościnności. Was tu obecnych, waszych bliskich i tych, którzy oddają się posłudze na rzecz jedności chrześcijan, z serca błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl