Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy bracia i siostry,

pod koniec dzisiejszej celebracji, pragnę pozdrowić was wszystkich, którzy przybyliście, aby oddać hołd nowym świętym. Szczególnie pozdrawiam oficjalne delegacje z Palestyny, Francji, Włoch, Izraela i Jordanii. Z serca pozdrawiam księży kardynałów, biskupów, kapłanów, jak i duchowe córki czterech Świętych. Niech przez ich wstawiennictwo, Pan udzieli nowego impulsu misyjnego krajom ich pochodzenia. Niech chrześcijanie  tych ziem, zainspirowani ich przykładem miłosierdzia, miłości i pojednania, patrzą z nadzieją w przyszłość, kontynuując drogę solidarności i braterskiego współistnienia.

Pozdrawiam także rodziny, grupy parafialne, stowarzyszenia i szkoły obecne tutaj dziś; szczególnie pozdrawiam młodych, którzy otrzymali sakrament bierzmowania w Archidiecezji Genui. Szczególna moja myśl biegnie do wiernych w Czechach, zgromadzonych w sanktuarium Svety Kopeczek, niedaleko Ołomuńca, którzy wspominają dziś dwudziestą rocznicę wizyty Jana Pawła II.

Wczoraj w Wenecji został beatyfikowany ksiądz Luigi Caburlotto, proboszcz, pedagog, założyciel Sióstr św. Józefa. Dziękujemy Bogu za tego wspaniałego pasterza, który prowadził intensywne życie duchowe i apostolskie, całkowicie poświęcając się dla dobra dusz.

Chciałbym również zaprosić do modlitwy za drogi nam naród Burundi, który przeżywa moment bardzo delikatny. Niech Pan wspomoże wszystkich w unikaniu przemocy i zachęci do odpowiedzialnego działania na rzecz dobra wspólnego.

Z dziecięcą  miłością zwróćmy się teraz do Maryi Panny, która jest Matką Kościoła, Królową Świętych i wzorem dla wszystkich wierzących.

Regina…

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj