fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Modlitwa zgodna z zamysłem Serca Jezusa czyni cuda

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do modlitwy za wszystko i za wszystkich, abyśmy ogarniali modlitwą codzienne sprawy i zwyczajne sytuacje życia. Jak mówił podczas audiencji generalnej, „modlitwa zgodna z zamysłem Serca Jezusa czyni cuda”.

Ojciec Święty zwrócił uwagę na potrzebę modlitwy w przeżywanej przez nas codzienności. Każda myśl, napotkane sytuacje i podejmowane działania mogą stać się przedmiotem rozmowy z Bogiem, która „łagodzi gniew, pozwala przebaczyć, wprowadza pokój, podtrzymuje miłość i pomnaża radość”. Wszystkie nasze wydarzenia, także problemy, mogą stać się okazją do spotkania z Bogiem: uwielbiania Go, dziękczynienia, błagania.

– Módlmy się więc zawsze za wszystko i za wszystkich. Módlmy się za naszych bliskich, ale także za tych, których nie znamy. Módlmy się nawet za naszych nieprzyjaciół, do czego często zachęca nas Pismo Święte. Modlitwa usposabia nas do przeobfitej miłości. Módlmy się szczególnie za nieszczęśliwych, za tych, którzy płaczą w samotności i wątpią, czy jest jeszcze miłość, która dla nich żyje – apelował Ojciec Święty.

Papież Franciszek przypomniał, że „jesteśmy istotami kruchymi, słabymi i grzesznymi, ale zdolnymi do modlitwy. To jest nasza największa godność”. Modlitwa zgodna z zamysłem Serca Jezusa, czyni cuda. Papież skierował także słowa do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie Polaków. Myśląc o codziennej modlitwie, życzę, by w każdej sytuacji w życiu towarzyszyła wam serdeczna rozmowa z Chrystusem; nie tylko ta przed Najświętszym Sakramentem, przed krzyżem, czy obrazem, ale także ta zanoszona w drodze do pracy, w podróży, czy podczas codziennych zajęć. Niech taka modlitwa stanie się waszym dobrym zwyczajem. Z serca wam błogosławię – mówił Biskup Rzymu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl