Spotkanie Ojca św. Franciszka z Benedyktem XVI

Ojciec św. Franciszek przybył do Castel Gandolfo, na spotkanie z Benedyktem XVI. Emerytowany papież powitał go na lądowisku helikoptera w pobliżu letniej rezydencji pod Rzymem. To spotkanie pokazuje przede wszystkim jedność, która jest w Kościele – powiedział ks. dr Zenon Hanas, wiceprowincjał pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.

Media spekulują, że głównymi tematami rozmów mogą być nowe wyzwania stojące przed Kościołem oraz sytuacja w Kurii Rzymskiej.

Przede wszystkim cieszę się, że takie spotkanie ma miejsce. Pokazuje to jedność w Kościele, pewną kontynuację. W ten sposób patrzę na to spotkanie, jako na akt pewnej jedności i zachowania ciągłości tradycji w Kościele. Oczywiście Papież emeryt Benedykt XVI przebywał przez długi czas w Watykanie i na pewno będzie cennym źródłem informacji i dzielenia się doświadczeniem swojego posługiwania. Myślę, że jest to kolejny aspekt zaszczepienia pewnego doświadczenia i mądrości, nie tylko ze studiowania, ale z takiego codziennego życia – powiedział ks. dr Zenon Hanas.

Dodał, że niewykluczone, iż podobne spotkania z Benedyktem XVI będą miały miejsce także w przyszłości.

One byłyby bardzo cenne dla Kościoła, dla ludu Bożego na świecie, ale decyzja należy do obecnego Papieża, bo to on będzie inicjatorem tego rodzaju spotkań. Z drugiej strony patrząc na jego gesty – jako człowieka dialogu, poszukującego pewnych inspiracji i podpowiedzi życiowych, jego pasterzowania – to sądzę, że raczej jest człowiekiem, który będzie takich spotkań poszukiwał – dodał ks. dr Zenon Hanas.

Na placu w miasteczku przed Pałacem Apostolskim zgromadziły się tłumy dziennikarzy. Przybyli także mieszkańcy miejscowości. Ludzie bili brawo na widok przelatującego helikoptera.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl