fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Święty Paweł uczy nas przeżywać trudne doświadczenia, trzymając się kurczowo Chrystusa

Podczas pierwszej w tym roku audiencji generalnej Ojciec Święty nawiązał do podróży św. Pawła z Cezarei do Rzymu. Święty Paweł uczy nas przeżywać trudne doświadczenia, trzymając się kurczowo Chrystusa – mówił do wiernych zgromadzonych w Watykanie papież Franciszek.

Ojciec Święty nauczał, że plan, który prowadził apostoła, ocalił nie tylko Pawła, ale i jego towarzyszy podróży.

Biskup Rzymu akcentował, że rozbicie się ich okrętu z sytuacji nieszczęścia zmieniło się w opatrznościową szansę, co pozwoliło im na doświadczenie troski Boga i Jego potężnego zbawienia. Papież Franciszek mówił też o nauce, jaką daje nam apostoł Paweł.

– Paweł uczy nas przeżywać trudne doświadczenia, trzymając się kurczowo Chrystusa, by dojrzewało przekonanie, że Bóg może działać w jakichkolwiek okolicznościach, nawet pośród pozornych niepowodzeń. Kto się ofiaruje i oddaje się Bogu z miłości, z pewnością będzie przynosił obfite owoce – zaznaczył.

Podczas audiencji generalnej Ojciec Święty nawiązał też do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Papież apelował o odwagę do mieszkańców tego regionu.

– W najsmutniejszych chwilach naszego życia, w najbardziej niepokojących i trudnych chwilach nie trzeba się przerażać, ale nabierać odwagi jak święty Paweł, ponieważ Bóg czuwa nad nami i jest blisko nas. Niech Pan Was wszystkich błogosławi i zawsze chroni przed złem – powiedział.

Papież wyraził też bliskość z ludnością Australii, walczącą z pożarami.

Pozdrawiając Polaków, Ojciec Święty wzywał ich, aby na progu nowego roku zawierzyli siebie Panu, by zawsze towarzyszył im światłem swojego słowa, łaską swojej miłości i mocą swojego Ducha.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl