Armenia, Gruzja i Azerbejdżan celem wizyty Ojca Świętego

Papież Franciszek odwiedzi w czerwcu Armenię, a na przełomie września i października Gruzję i Azerbejdżan. Informację o papieskiej pielgrzymce podał Watykan.

Watykański rzecznik ks. Federico Lombardi poinformował dziennikarzy, że w Armenii Franciszek będzie w dniach od 24 do 26 czerwca, a w Gruzji i Azerbejdżanie od 30 września do 2 października.

Do podróży do Armenii dojdzie na miesiąc przed wizytą Ojca Świętego w Polsce.

Biskup Rzymu odwiedzi Armenię rok po obchodach setnej rocznicy rzezi setek tysięcy Ormian dokonanych przez wojska tureckie. Papież Franciszek przewodniczył w kwietniu 2015 roku w uroczystej Mszy św. w Watykanie upamiętniającej te tragiczne wydarzenia. Przytoczył wtedy słowa Jana Pawła II o tym, że rzeź Ormian w 1915 roku była „pierwszym ludobójstwem XX wieku”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl